• KONKURS

Konkurs fotograficzny,,Jesień w Obiektywie”

Zapraszamy uczniów uczęszczających na świetlicę na konkurs fotograficzny ,,Jesień w obiektywie”.

Zrób zdjęcie aparatem fotograficznym lub telefonem pięknym liściom na drzewie lub krzewie - wydrukuj i przynieś, wspólnie wybierzemy najładniejsze zdjęcia.

Termin: do  25 października 2022r.

07.10.2022

Z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia przeprowadziliśmy konkurs, w którym wyłoniliśmy Mistrza Tabliczki Mnożenia.

Oto wyniki matematycznych potyczek:

w klasach I - III

I miejsce i tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia otrzymałAdam Bombiński

II miejsce:   Olha Ryabova

III miejsce:  Dmytro Kharchenko

w klasach IV - VI

I miejsce i tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia otrzymał:  Wiktor Iwan

II miejsce: Alicja Bombińska

III miejsce: Krystian Mrożek

GRATULUJEMY!

• Zbiórka elektrośmieci!

Dzieci zbierają elektrośmieci!
            Nasza szkoła przystąpiła do akcji: „Dzieci zbierają elektrośmieci”. Zachęcamy wszystkich do udziału w zbiórce zużytych sprzętów AGD, telefonów komórkowych, sprzętu elektronicznego, komputerów, monitorów itp. Rozejrzyjmy się wokół siebie, na pewno mamy niedziałające żelazko, uszkodzoną klawiaturę lub stare radio. Sprzęt magazynujemy w szkolnej piwnicy. Jest to akcja mająca na celu powszechne porządki oraz ochronę środowiska. Zbiórkę prowadzimy do odwołania.                                                                                            Koordynator zbiórki- Jolanta Bartocha

• Głośne czytanie w bibliotece szkolnej

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
            Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został zainicjowany przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. Patronką tego święta jest Janina Porazińska, wybitna pisarka i autorka wielu książek dla dzieci. Święto przypada  29 września i jest to dzień urodzin polskiej pisarki. Celem święta jest zachęcenie do czytania, które daje wiele przyjemności oraz korzyści dla zdrowia i rozwoju dziecka.
            Ogólnopolski  Dzień Głośnego Czytania został zorganizowany  również w naszej szkole.  W tym dniu odbyło się w bibliotece szkolnej głośne czytanie  nt.  „Coś strasznego?”  Czytanie  miało na celu uświadomienie, że nie wszystko co wydaje się straszne, strasznym być  musi. W głośnym czytaniu czynnie uczestniczyli uczniowie klas I ze świetlicy szkolnej.

04.10.2022

8 września wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Samorządy mają głos!” i wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej zorganizowaliśmy w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Powołana została szkolna Komisja Wyborcza, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem wyborów. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą z udziałem wszystkich kandydatów. W tym dniu wybieraliśmy również Rzecznika Praw Ucznia oraz opiekunów Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym. Po podliczeniu głosów informujemy, że przewodniczącą szkoły została Maja Szydłowska z klasy 6b 👑, jej zastępcą będzie Zosia Koćwin z klasy 3b, skarbnikiem - Julia Szewczuk z klasy 6b, sekretarzem - Paulina Borcuch z klasy 6a. Pomysły na szkolne wydarzenia i chęć współpracy wszystkich kandydatów były tak ciekawe iż zdecydowaliśmy się powołać sekcje SU i tym sposobem sekcję organizacyjno-porządkową tworzą: Nadia, Łucja, Nicola, Sofia, Weronika, sekcję plastyczną: Dawid, Ania, Kalina, Julia, sekcję współpracy koleżeńskiej: Dima, Karol, Lidzia, Karolina 🙂.
            Rzecznikiem Praw Ucznia została p. Agata Zięba, a opiekunami SU p. Patrycja Wieczorek i p. Paulina Siodłak 🙂.

• Listy z Wielkiej Brytanii

04.10.2022

Nasz szkoła w czerwcu otrzymała listy od dzieci ze szkoły w Wielkiej Brytanii. Autorami listów są uczniowie p. Podrazy- absolwentki SP7.  Obecnie pani ta mieszka i pracuje w szkole w  Wiltshire. Postanowiła z sympatii napisać do nas za pośrednictwem dzieci chcąc też nawiazać współpracę. Będziemy oczywiście odpisywać na listy. Mamy nadzieję, że współpraca się rozwinie, a dzieci praktycznie wykorzystają znajomość języka 🙂.

• Dzień Chłopaka 2022

01.10.2022

30 września w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy święto naszych kolegów. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował konkurencje dla najmilszych chłopaków w szkole w celu wyłonienia „Mistera SP 7”. Chłopaki musieli m.in. wykazać się wiedzą kulinarną, znać tajniki kobiecego makijażu oraz zjeść kwaśną cytrynę i szczerze się uśmiechnąć. Najmilszym z najmilszych okazał się Dawid Oracz z klasy 6a 🙂. Słodkie upominki i bony na zwolnienie z odpowiedzi z dowolnie wybranego przedmiotu oraz wybór dowolnych gier i zabaw na w-f wręczyła naszym najwspanialszym Pani Dyrektor 🙂.

• Dzień Głośnego Czytania 2022

01.10.2022

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 📚, który wypada 29 września to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. W naszej szkole postanowiliśmy uczcić ten dzień słuchając bajek i wierszy czytanych przez nauczycieli, jak i czytaliśmy sobie wzajemnie, a nawet z zaciekawieniem wysłuchaliśmy wersji obcojęzycznych utworów czytanych przez naszych kolegów pochodzących z Ukrainy. Dodatkowym atutem czerpania przyjemności z czytania była możliwość położenia się na miękkich poduchach i przytulania się do naszych maskotek :)

• Klasa 3a o swoje zdrowie dba! 🍅🥒🍎

01.10.2022

20 września z sali 12 unosiły się niesamowite i smakowite wonie. Cóż tam się działo! Uczniowie klasy 3a postanowili udowodnić, że potrafią samodzielnie przygotować zdrowe, pożywne i smaczne śniadanie. Każdy ochoczo zabrał się do pracy i przyrządził przepyszne kanapki. Młodzi adepci sztuki kulinarnej pokazali się z jak najlepszej strony, a ich drugie śniadanie wyglądało naprawdę imponująco, takoż rozpływało się w ustach!