• Półkolonie letnie

11.07.2022

W dniach od 27 czerwca do 08 lipca 2022 w naszej szkole odbyły się półkolonie dla najmłodszych uczniów. Nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą czuwały opiekunki: panie Jolanta Bartocha, Sylwia Modlibóg, Agnieszka Szopa oraz Pani Dyrektor Jolanta Pludrak. Program był bogaty i urozmaicony. W pierwszy dzień dzieci pracowały w grupach, wykonywały różne zadania dotyczące np. zdrowego odżywiania, udzielania pierwszej pomocy, przemocy w Internecie. Najwięcej emocji wywołała resuscytacja na fantomie. Po zakończeniu gry uczestnicy poznali podstawy prawidłowego bandażowania. Pierwsza próba była na wesoło, bandażowaliśmy jak starożytni Egipcjanie, używając papieru toaletowego. Było przy tym dużo śmiechu.  W drugi dzień pojechaliśmy do Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Tam oczekiwał na nas pan przewodnik, który okazał się wielkim pasjonatem lotnictwa. Bardzo ciekawie opowiadał o historii Polski i historii lotnictwa. Pokazał nam wszystkie najciekawsze maszyny lotnicze, opowiedział o słynnych bitwach powietrznych i o najsłynniejszych pilotach. Mieliśmy okazję obejrzeć pamiątki związane z Mirosławem Hermaszewskim, jedynym polskim pilotem, który uczestniczył w locie kosmicznym. Mogliśmy zajrzeć do wnętrza samolotu, wykonać wiele ciekawych zdjęć. Ukoronowaniem naszego zwiedzania była wizyta w sklepie z pamiątkami. W kolejne dni mieliśmy okazję korzystać z atrakcji Wodnego Parku i Kręgielni. Udaliśmy się również do kina Helios na film o żółtych stworkach a także do kina Kadr na film „Foki kontra rekiny”. Odwiedziliśmy również odnowione Planetarium w Chorzowie. Mieliśmy okazję poznać gwiazdozbiory, ruchy planet ale przede wszystkim historię wszechświata od Wielkiego Wybuchu aż po współczesność. Obejrzeliśmy film: Wszyscy jesteśmy gwiazdami. Dwa tygodnie spędzaliśmy w bardzo kreatywny sposób, dzieciaki uczestniczyły w wielu zajęciach plastycznych organizowanych przez Panie Opiekunki. Staraliśmy się spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, uczestniczyliśmy w zajęciach na ośrodku CESiR a także na placach zabaw w Parku Hallera. Orzeźwienie w upalne dni dawały nam przepyszne lody…. Mniam…. W ostatni dzień rozdane zostały nagrody za udział w konkursach . Po podsumowaniu półkolonii odbyła się krótka dyskoteka, bawiliśmy się przy dźwiękach naszych ulubionych utworów. O godzinie 15 pożegnaliśmy się życząc sobie udanych wakacji.