• Wolontariat - TPD

• Szkolne Koło nr 11 Towarzystwa Przyjaciół Dzieci OM Dąbrowa Górnicza

KIM JESTEŚMY?

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Dąbrowie Górniczej jest organizacją podlegającą Śląskiemu Oddziałowi TPD. Jest stowarzyszeniem działającym na rzecz dzieci i młodzieży. Pomagamy młodym ludziom, udzielając się opiekuńczo, profilaktycznie, ale i wychowawczo. Integrujemy młode środowisko poprzez organizację imprez rekreacyjnych, kulturalnych i sportowych. Angażujemy dzieci i młodzież w działania zupełnie zwykłe i codzienne, jak i te wymagające z ich strony inicjatywy oraz poświęcenia.

PO CO JESTEŚMY?

Pracujemy na rzecz dzieci i młodzieży z regionu. Pomagamy i wspieramy dzieci z rodzin biednych i dysfunkcyjnych. Angażujemy nie tylko młodych ludzi, ale również „dorosłe” środowiska lokalne. Rozwijamy zainteresowania, ale i wyobraźnię. Włączamy naszych podopiecznych w życie miasta oraz regionu (wycieczki, wyjścia na spektakle, seanse kinowe, przedstawienia itp.).

Zarząd Szkolnego Koła TPD nr 11

Lider: Joanna Prychodko SP nr 7 (Członek Zarządu Oddziału Miejskiego)

Zastępca : Marta Kędzior – Rogala SP 7

Członkowie: Sylwia Modlibóg SP 7

Artur Zając CKUiP Będzin (Członek Zarządu Oddziału Miejskiego)

Wolontariusze SP 7 – 26 uczniów

Uczniowie naszej szkoły jako wolontariusze TPD - akcje mikołajkowe dla uczniów dąbrowskich szkół i przedszkoli!

Mikołajki w Świetlicy Środowiskowej "Kolorowy Świat"!

Miejskie Kiermasze Bożonarodzeniowe - ozdyby wykonane przez uczniów naszej szkoły!

Zabawy karnawałowe dla maluchów

Miejski Dzień Dziecka

Akcja "Podziel się kilometrem"

Wyjazdy letnie i zimowe