• Zagłębie Dąbrowskie - Moja Mała Ojczyzna 🎼🎼🎼

14.03.2024

6 marca w murach naszej szkoły miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - byliśmy organizatorami II etapu Regionalnego Konkursu „Zagłębie Dąbrowskie - Moja Mała Ojczyzna”, który zainicjowała Szkoła Podstawowa nr 27 w Sosnowcu. Zaproszenie na wydarzenie przyjęli powitani przez Panią Dyrektor - Ewę Stańko: Pan Marcin Bazylak - Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Pani Marta Bobrowska-Juroff- Naczelnik Wydziału Oświaty i Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Polityki Młodzieżowej i Równości Szans, Pani Agnieszka PASTERNAK - Przewodnicząca Rady Miasta Dąbrowa Górnicza, Pani Krystyna Stępień - Radna Rady Miejskiej, Pan Arkadiusz Rybak - Dyrektor Muzeum Miejskiego „Sztygarka”, Pani Anna Gazdowicz - Dyrektor Centrum Usług Wspólnych, Pani Jolanta Nowak - Dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej, Pani Agata Róg - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Pani Dorota Bobrowska - Nowak - Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Dąbrowie Górniczej oraz Dyrektorzy szkół: Pani Alicja Haberko, Pani Aneta Dresner - Chatys, Pan Józef Marzec, Pani Ewa Solipiwko. Niezwykle miło było nam również gościć inicjatorki konkursu: Panią Marzenę Bańkę i Panią Renatę Smoleń ze Szkoła Podstawowa nr 27 w Sosnowcu oraz Panią Magdalenę Kapuścik ze Szkoła Podstawowa Nr 45 W Sosnowcu, która była organizatorem I etapu konkursu.
            Zmagania uczestników ze Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Dąbrowie Górniczej, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Janusza Korczaka w Czeladzi, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Czeladzi, Szkoła Podstawowa nr 26 im. Marii Konopnickiej w Dąbrowie Górniczej, Szkoła Podstawowa nr 13 Dąbrowa Górnicza, których zadaniem było wykonanie piosenki i układu choreograficznego do utworów znanych artystów pochodzących z Zagłębia tj. Jacka Cygana i Dawida Podsiadło oceniało profesjonalne i obiektywne jury, któremu przewodniczył Pan Dariusz Ziółek - Zastępca Dyrektora w Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej.
            Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentów i wysokiego poziomu wykonań, byliście fantastyczni! Nauczycielom - opiekunkom,  DZIĘKUJEMY za przygotowanie uczniów.
            Uroczystość prowadziły uczennice: Maja i Lena z klasy 7B, oraz zaprezentowali się na scenie finaliści z roku ubiegłego: Michalinka z klasy 3b i maskotka zespołu - Kacper z klasy 3a. Przepiękną oprawę muzyczną przygotowali: nauczycielka muzyki, Pani Sylwia Hołyńska oraz zaprzyjaźniony ze szkołą - Pan Piotr Łazowski (LekcjaMuzyki.pl) artysta muzyk, który oprócz zagwarantowania gościom miłych dla ucha doznań muzycznych, wsparł nas również profesjonalnym nagłośnieniem. Portrety znanych zagłębiaków wykonał nauczyciel plastyki, Pan Marcin Marzec. Przepiękną fotorelację z wydarzenia zawdzięczamy Pani Marcie Czarneckiej - mamie Mikołaja z 6b. Dziękujemy 🌹. Organizatorkami konkursu były Panie: Patrycja Wieczorek i Ewa Palonka - Spisak, które wraz z dyrekcją SP7 dziękują także sponsorom nagród: Miasto Dąbrowa Górnicza, Kino Helios Dąbrowa Górnicza, Teatr Dormana, Nemo - Świat Rozrywki, firmie CAPRI i ERYK-POL 💐, Radzie Rodziców za przygotowanie poczęstunku oraz rodzicom, dziadkom i uczniom za wsparcie uczestników konkursu na widowni ❤️

• Świątecznie w 7b...🌹🌺❤️

14.03.2024

Międzynarodowy Dzień Kobiet, to Święto każdej kobiety, które nie ogranicza się tylko do jednego państwa. To globalne wydarzenie, w którym świętuje się każdy rodzaj osiągnięć dokonanych przez kobiety.
            Święto jest nam znane jako Międzynarodowy Dzień Kobiet (lub International Women’s Day, określany skrótem IWD) .
            Jest to czas celebrowania społecznych, ekonomicznych, kulturowych i politycznych osiągnięć płci żeńskiej. Co więcej, to również czas orędownictwa na rzecz równości między kobietami a mężczyznami.
            My uczciliśmy dwa święta...8.03 Dzień Kobiet i 10.03 Dzień Mężczyzny ❤️

Wszystkim Paniom i Panom składamy najserdeczniejsze życzenia ❤️🌹🌺💕💞😘
            Uczniowie z klasy 7b wraz z wychowawczynią.

• Elektrośmieci 🌍

07.03.2024

„Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” !
            Wszyscy z niecierpliwością wypatrujemy wiosny. Przed nami wiosenne porządki w naszych domach, piwnicach i różnych zakamarkach. Przy tej okazji każdy uczeń może wziąć udział w III edycji akcji: „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Przyjmujemy wszystkie stare, zużyte, uszkodzone urządzenia elektryczne. Przyniesiony sprzęt oddajemy na dyżurce szkolnej. Akcja trwa od 1 marca do 20 kwietnia. Akcję prowadzi pani Jolanta Bartocha.

• Zajęcia świetlicowe 🎈🎼🎨

07.03.2024

Na świetlicy dużo się dzieje… 🤗
            Braliśmy udział w takich konkursach jak: Papierowy świat origami, Polska złota jesień, Mediacje równieśnicze.
            Odbyły się zajęcia w ramach Światowego Dnia Poezji, Dnia Pluszowego Misia, Dnia warzyw i owoców, Dnia Dinozaura, bierzemy także udział w zajęciach kreatywnych, tanecznych, sportowych. Zapraszamy na świetlicę do SP7 🤗🎨🎼!

• Anything else? 🤗

07.03.2024

Would you like something to drink?
            Can I have the bill ?
            Te i inne wyrażenia klasa 4b ćwiczyła na lekcjach języka angielskiego podczas odgrywania scenek 🤩
            Trochę śmiechu i zabawy podczas codziennej pracy z podręcznikami 📚 🫠
            Uczniowie dobrze wczuli się w rolę i przygotowali niezbędne akcesoria 🙌

• Szkolenie Koła Wolontariatu 🎈

07.03.2024

5 marca uczniowie naszego Szkolnego Koła Caritas wraz z p. Aleksandrą Krzysztoń i p. Martą Brodawską odwiedzili Zagłębiowskie Centrum Wolontariatu w Czeladzi, gdzie odbyło się krótkie szkolenie z zakresu różnych działań charytatywnych. Dzięki  licznym zabawom integracyjnym mogli poznać nowych kolegów z innych szkół 🤗.