• Zapraszamy!

            10.10.2023

            W najbliższą sobotę zapowiada się piękna pogoda ☀️☀️☀️. Jeśli masz ochotę wesprzeć Pana Pawła i Panią Patrycję 😁 zapraszamy na Molo przy Pogorii III - zbiórka przed 10.00. Nie musimy biec - możemy marszować 🤗!

          • Rada dobra - polub bobra!

            10.10.2023

            W Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w miniony czwartek odbyło się wręczenie nagród uczniom biorącym udział w konkursie „Rada dobra - polub bobra” pod patronatem Marcin Bazylak - Prezydent Dąbrowy Górniczej. Miło nam poinformować, że wśród laureatów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły i to całkiem liczna grupa. Opiekunami artystycznymi uczniów były panie: Sabina Teresińska, Ewa Palonka - Spisak i Patrycja Wieczorek 🙂.
            Nagrodzeni: Aniela Gamrat, Jakub Ryłek, Nataniel Stepnowski, Manuel Zaremba, Kacper Żmuda.
            Wyróżnieni: Lena Kwiatek, Przemek Szpat, Kasia Świergosz, Lena Gorzoch, Szymon Ring, Manuel Zaremba, Filip Bobkowski. Gratulujemy 🤗!

          • SZKOLNY KONKURS „Najpiękniejszy różaniec”

            10.10.2023

            Cele konkursu:

            Celem konkursu jest rozpowszechnienie modlitwy różańcowej indywidualnej
            i wspólnotowej oraz rozwój talentów u dzieci, budzenie aktywności twórczej dzieci, pobudzenie wyobraźni i pomysłowości dzieci oraz wykorzystanie zdobytych wiadomości, umiejętności
            i dzielenie się nimi z innymi. 

            Uczestnicy:  W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni uczniowie klas I – III.

            Temat konkursu:

            Tematem konkursu jest wykonie różańca dowolną techniką, przy wykorzystaniu najróżniejszych materiałów (np.: korki, makaron, włóczki, chrupki, rodzynki, muszelki, filc, fasolki, koraliki
            oraz wiele innych
            ) i pomysłów na wykonanie różańca. Liczymy na pomysłowość i oryginalność.

            Termin:

            Wykonane różańce należy składać u katechety p. Aleksandry Krzysztoń
            do 27 października 2023 roku (piątek).

            Każdy różaniec powinien być odpowiednio podpisany z podaniem imienia i nazwiska ucznia
            oraz klasy.

            Ocena prac:

            Z dostarczonych różańców przez dzieci, specjalnie powołane jury konkursowe wyłoni zwycięzców, którym zostaną przyznane nagrody, a wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 31 października 2023.

            Wszystkie wykonane różańce zostaną zamieszczone na wystawie (jeśli będzie
            to możliwe) a ich zdjęcia na stronie szkolnej FB. Wszystkim uczestnikom życzymy, aby sam konkurs,
            a przede wszystkim udział w nabożeństwach różańcowych zaowocował w naszym codziennym życiu umiłowaniem oraz częstym i gorliwym odmawianiem modlitwy różańcowej.

            Organizator konkursu – Aleksandra Krzysztoń (katechetka)

          • KONKURS ,,Mam Świętego Patrona w niebie”

            10.10.2023

            Cele konkursu:  Wskazywanie pozytywnych wzorców postępowania, pogłębienie wiedzy na temat życia świętych, wzmacnianie świadomości istnienia dobra w każdym człowieku. Rozwijanie wyobraźni, wrażliwości i zdolności plastycznych uczniów.

            Uczestnicy:  Konkurs skierowany jest do uczniów w dwóch kategoriach wiekowych:

            • klasy I – III
            • klasy IV - VII

            Temat konkursu:  Każdy uczestnik konkursu wykonuje pracę plastyczną na temat ,, Mam Świętego Patrona w niebie”, przedstawiającą postać wybranego Świętego.

            TECHNIKA: technika pracy dowolna (malarstwo, rysunek, wydzieranka), format pracy A4, prace powinny być na odwrocie podpisane (imię, nazwisko i klasa).

            Termin: Wykonane prace należy składać u katechety p. Aleksandry Krzysztoń
            do 10 listopada 2023

            Ocena prac:

            Z dostarczonych prac specjalnie powołane jury konkursowe wyłoni zwycięzców, którym zostaną przyznane nagrody, a wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi  15 listopada 2023.

            Wszystkie prace zostaną zaprezentowane w holu szkoły.

          • Warsztaty z WSB i Muzeum Miejskim „Sztygarka”

            08.10.2023

            Chemia i fizyka? 🧪Nie takie straszne! 🧒
            Ekologiczne, kolorowe i pięknie pachnące 🌸 Dzieci z klas 2 i 3 nauczyły się jak produkować mydełka, jakie związki zachodzą w trakcie wytwarzania oraz czym jest gliceryna 🧼

            Z warsztatami Akademia WSB zawitała do Szkoła Podstawowa nr 7 im. Hugona Kołłątaja w Dąbrowie Górniczej 🏫

            🥽 Muzeum Miejskie Sztygarka 

            🔸🔸🔸
            Projekt realizowany przez Akademię WSB, w tym Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy, Uniwersytety Trzeciego Wieku w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki, dofinansowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki

          • Rowerem wokół Fabryki 🚴🏻‍♂️

            08.10.2023

            W dniu 5 października 2023 r. w Fabryka Pełna Życia odbyło się podsumowanie projektu Rowerowa Dąbrowa „Rowerem wokół Fabryki” zorganizowanego przez stowarzyszenie Rowerowa Dąbrowa Górnicza. Uczniowie klas trzecich wzięli udział w grach i zabawach ruchowych oraz konkursach. Mieliśmy też okazję wysłuchać prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym oraz spotkać się z maskotką policyjną pieskiem Sznupkiem i oczywiście zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu 😁. Choć nie udało nam się wygrać roweru dla naszej Pani 😆, co sugerował Przemek z 3b, to w zawodach „wygraliśmy - przegrać nie mogliśmy”!

          • Bajtle na szychcie! 🤗

            08.10.2023

            Uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami p. Patrycją Wieczorek i p. Ewą Palonką - Spisak wybrały się w piękny, październikowy wtorek do Sztolni Luizy w Zabrzu na wyjątkowy event w formie zabawy, dzięki któremu dzieci mogły wcielić się w rolę górnika i na własnej skórze odczuć trudy pracy pod ziemią.
            Dzieciaki otrzymały prawdziwy strój robotniczy i ekwipunek w postaci kasku z lampą górniczą. W trakcie zajęć poznały realia pracy w kopalni, wykonywały różnorodne zadania, takie jak urabianie węgla kilofem, ładowanie i transport drewnianą taczką, cięcie drewna, a także brały udział w improwizowanej akcji ratowniczej.
            Był to doskonały sposób na integrację zespołów klasowych i wspólne spędzenie czasu.
            Dziękujemy Pani Renacie Cichońskiej i Pani Joli Bartosze za opiekę 🙂.

          • Sprzątanie Świata - łączy ludzi!

            08.10.2023

            W dniach 25-29 września 2023 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata - łączy ludzi”. 🌍.
            Celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami. Uczniowie klas III aktywnie sprzątali Park Hallera, który jest w najbliższej okolicy szkoły. Dzieci uczestniczyły również w pogadance na temat bezpieczeństwa i głównych celów akcji, rozwiązywały quizy, zagadki i rebusy o tematyce ekologicznej. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie 🙂.

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

            04.10.2023

            Czytanie w znacznym stopniu poprawia pamięć, inteligencję i koncentrację. Dzieci, które od małego mają kontakt z książką, w przyszłości będą szybciej przyswajać wiedzę, mieć mniejsze problemy z nauką, lub nie mieć ich wcale. Czytanie książki pozwala mózgowi odbyć rodzaj treningu, stymulując mózg do pracy. Wymaga to kombinacji kilku procesów, takich jak „wyobrażanie sobie” słów, zarejestrowanie ich brzmienia i tonacji, a także kontroli wymowy. Czytając książkę na głos, po prostu wymagamy od swojego mózgu więcej, niż kiedy czytamy ją po cichu. Uczniowie klasy 3a w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania” na jednej lekcji czytali tekst pt. „Podróże gwiezdne”.  Na kolejną lekcję głośnego czytania zaprosili Panią Sylwię Modlibóg - zastępcę dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7, która rozpoczęła czytanie lektury pt. „Dziewczynka z parku” Barbary Kosmowskiej. Następnie czytała Pani Ewa Palonka-Spisak, a po niej wszyscy uczniowie. Pani wicedyrektor podziękowała za zaproszenie na zajęcia i zachęcała do doskonalenia techniki czytania w domu, w celu zdobywania wiedzy, rozwijania słownictwa i wzbogacania wyobrażni.