• Mediacje rówieśnicze

15.12.2022

Podczas dzisiejszych zajęć świetlicowych odbyły się warsztaty przeprowadzone przez mediatorów rówieśniczych - uczennice klasy VI a: Weronike Lipecką i Paulinę Borcuch pod czujnym okiem opiekunów szkolnego klubu mediatorów rówieśniczych Pań: Agaty Zięby oraz Marty Brodawskiej. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób powinniśmy się komunikować żeby nie sprawiać sobie nawzajem przykrości. Za przykład posłużyły dwa jablka. Dzieci dostrzegły jak bardzo słowa moga ranić. Dziękujemy Paulinie i Weronice za zaangażowanie i poświęcony czas młodszym kolegom:) ❤️

• Warsztaty „Relacje rówieśnicze”

15.12.2022

W ramach współpracy z Poradnią Psychologiczno Pedagogiczną w Dąbrowie Górniczej gościliśmy dzisiaj w naszej szkole Panią Paulinę Spychalską, która przeprowadziła warsztaty na temat relacji rówieśniczych. Uczniowie mogli się nawzajem lepiej poznać, a zespoły klasowe miały szansę na integracje i wzajemne zrozumienie. W zajęciach wzięli uczniowie klas: IVa, VIa, VIb. Koordynatorzy współpracy: pedagog Marta Brodawska i psycholog szkolny Amanda Smucz.

• Święta z książką

14.12.2022

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Czy święta mogą być jeszcze bardziej „świąteczne”?

W bibliotece szkolnej znajdziemy propozycje książek o tematyce świątecznej i zimowej. Jest to najlepszy czas na ich czytanie w naszych w domach. Natomiast czasopisma w pięknej  i świątecznej szacie z pewnością umilą nam czas na przerwach.

Zapraszamy do biblioteki!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć

najszczersze życzenia.

Zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2023.

• ŚWIĄTECZNY KIERMASZ KSIĄŻEK

06.12.2022

23 listopada 2022 roku odbył się w naszej szkole kiermasz książek. Celem kiermaszu była promocja czytelnictwa, a także pozyskanie rabatu na zakup książek dla naszej placówki.

Oferta świątecznych książek cieszyła się ogromną popularnością. Uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy zakupili książki, serdecznie dziękujemy za wsparcie. W organizację świątecznego kiermaszu byli zaangażowani uczniowie klasy VIa. Kwota uzyskana ze sprzedaży książek wynosi 907,37 złotych.

Wszyscy miłośnicy książek mogą nadal składać zamówienia na stronie Księgarni Tuliszków.

Wirtualny kiermasz książek będzie trwał do 15 stycznia 2023 r. Od każdego zamówienia Księgarnia  przeznacza 15% na gratisowe książki dla szkoły.

1. Wejdź na stronę Księgarni: www.ksiegarnia-tuliszkow.pl
            2. Zamów książki, które Ci się podobają
            3. Wpisz kod : G.DĄQ.DĄB.S-7

Kupując książki wpierasz bibliotekę szkolną!

Dziękujemy!

• ,,Polska – nasz dom ojczysty”

05.12.2022

W prezentacjach multimedialnych, przygotowanych przez uczniów z klasy 6a i 6b, głównym tematem  było pokazanie piękna naszego państwa, jak  również zaprezentowanie Polski na tle historii Polski oraz świata. Prezentacje były  podsumowaniem cyklu lekcji niepodległościowych. Informacje w nich zawarte dotyczyły: symboli narodowych, czyli godła, flagi i hymnu. Z nich dowiadujemy się także jaka jest historia Hymnu narodowego, poznamy znanych Polaków, wyruszymy w ekscytującą podróż śladami pięknych miejsc i wyjątkowych zwierząt. Celem prezentacji było uświadomienie sobie i oglądającym piękna naszego kraju.

• „Polsko! Nie jesteś Ty już niewolnicą …” Cykl lekcji niepodległościowych w klasach : 4a, 5b, 6a, 6b

05.12.2022

Odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 było efektem przeprowadzenia cyklu lekcji upamiętniających państwowe Narodowe Święto Niepodległości, które  obchodzone jest 11 listopada, w rocznicę przekazania władzy wojskowej Józefowi Piłsudskiemu. Klasy 4a, 5b,6a i 6b razem z polonistką panią Agnieszką Kowalczyk realizowali ten, jakże ważny temat, przez pewien czas. Na języku polskim odbywało się wiele inicjatyw .

Między innymi :

• Piękna nasza Polska cała- czytanie i recytowanie wierszy patriotycznych z okazji Święta 11 listopada. 6a, 6b
            • Polska , to moja ojczyzna. Śpiewanie i recytowanie pieśni patriotycznej  „Maszerują Strzelcy..." Kolorowanki niepodległościowe. Cykl lekcji dot. obchodów Dnia Niepodległości został zakończony uzupełnianką skojarzeniową: O czym każdy Polak powinien wiedzieć ?  4a
            • Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą ! Recytacja wierszy patriotycznych z okazji Święta Niepodległości. 5b
            • ,,Polska – nasz dom ojczysty”- kontynuacja lekcji o tematyce niepodległościowej. ,,Niepodległa Polska”- pokaz prezentacji multimedialnej 6a, 6b

Projekt lekcji niepodległościowych ukształtował w dzieciach postawę patriotyczną oraz tożsamość narodową, jak również dał możliwość zaprezentowania swoich talentów.

Za sprawą projektu takie hasła jak: niepodległość, ojczyzna, Polska, hymn, wolność, stały się dla dzieci zrozumiałe i bliskie. Lekcje ukształtowały poczucie przynależności narodowej i postawy patriotycznej, udoskonaliły umiejętności wyrażania uczuć i przeżyć podczas indywidualnego prezentowania prezentacji multimedialnej o Polsce, rozwinęły zdolności recytatorskie oraz wokalne dzieci.

• Andrzejki ⭐️💫

03.12.2022

Z okazji Andrzejek Samorząd Uczniowski zorganizował salę z wróżbami dla uczniów naszej szkoły oraz nauczycieli i pracowników. Każdy mógł sobie powróżyć i dowiedzieć się co mu przyniesie los lub dowiedzieć się imienia swego przyszłego towarzysza życiowego. Nie zabrakło tańców i zabaw prowadzonych przez bardzo zaangażowanych animatorów 🙂. Można było także zakupić słodkości w andrzejkowej kawiarence oraz specjalne zdrapki i świecące bransoletki. Cała szkoła chętnie włączyła się do zabawy 🙂.
            Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu słodkości, szczególnie mamusiom naszych uczniów z Ukrainy, które upiekły wspaniałe torty i ciasta. Zebrany dochód podczas andrzejek SU wpłacił na konto Rady Rodziców 🙂.