• Jarmark „Dary Jesieni”

07.11.2022

Dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom i Wychowawcom, a przede wszystkim Rodzicom i uczniom którzy przygotowali wspaniałe przysmaki, a opiekunki Samorządu Uczniowskiego szczególnie dziękują dzieciakom zaangażowanym w organizację dnia. Udało nam się zebrać całkiem pokaźną kwotę, którą przeznaczymy na uczniowskie "przyjemności" 🙂. Wszystkim, jeszcze raz serdecznie dziękujemy ❤️!

• Bogowie Olimpu ⭐️

05.11.2022

Uczniowie klas piątych podczas lekcji historii, wcielili się w bogów z mitologii greckiej. Zaprezentowali stroje, atrybuty, umiejętności i domeny działania danego boga lub bogini. Celem przedsięwzięcia było wprowadzenie w tradycje kultury antycznej, utrwalenie i poszerzenie wiedzy z zakresu wierzeń starożytnych Greków i innych kultur antycznych, doskonalenie umiejętności poszukiwania informacji na dany temat. Nikogo nie dziwił też fakt, że Zeus mógł wreszcie założyć trampki, a Cerber - w mitologii greckiej olbrzymi trzygłowy pies strzegący wejścia do świata zmarłych nie był jadnak taki straszny jakby się wydawało 😉.

• Tydzień Uczniowskiej SuperMocy

05.11.2022

W dniach 18 – 22 października wzięliśmy udział
            w ogólnopolskim projekcie Tydzień Uczniowskiej SuperMocy. Akcja miała na celu pokazanie i uświadomienie uczniom ich mocnych stron. Na zajęciach dzieci zastanawiały się jakie są ich SuperMoce. Co pojawiało się najczęściej? Lubię sport (najbardziej piłkę nożną 😁), umiem gotować, lubię rysować, jestem koleżeński, umiem tańczyć, potrafię wymyślać opowiadania, lubię biegać i wiele, wiele innych. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli próbę nazwania swoich SuperMocy i wykonali ciekawe prace 🙂. Akcję zorganizowały p. Paulina Siodłak i p. Patrycja Wieczorek.