ółkolonii,zorganizowanych w Szkole Podstawowej Nr 7 w Dąbrowie Górniczej
W dniach od 11 do 15 lutego 2019 w Szkole Podstawowej Nr 7 odbyły się półkolonie dla najmłodszych uczniów.
Program był bogaty i urozmaicony, uwzględniał zajęcia sportowe, profilaktyczne, edukacyjne i rozrywkowe.
Poniedziałek 11.02.2019
Po śniadaniu i czynnościach organizacyjnych odbyły się zajęcia plastyczne, uczniowie wykonywali maski karnawałowe. Po zajęciach przeprowadzono warsztaty kreatywne: Zima w różnych odsłonach.
Po warsztatach młodzież uczestniczyła w zajęciach profilaktycznych ukazujących zagrożenia cywilizacyjne jakimi są alkohol i narkotyki.
Po obiedzie młodzież przeszła do Miejskiej Biblioteki na wspólne śpiewanie przy karaoke.
Po powrocie nastąpiło podsumowanie dnia i zakończenie zajęć
Wtorek 12.02.2019
Po śniadaniu dzieci pod opieką wychowawców udały się do Parku Hallera na krótki spacer. Po powrocie podzielono dzieci na dwie grupy. Jedna uczestniczyła w bardzo ciekawych zajęciach polegających na wykonywaniu skomplikowanych konstrukcji z klocków lego, druga grupa w tym czasie uczestniczyła w zajęciach profilaktycznych pod tytułem: Mówimy Nie narkotykom. Nauka asertywności. Po zakończonych zajęciach grupy wymieniły się.
Po obiedzie uczniowie wykonywali prace pod hasłem: Dokarmiamy zwierzęta.
Wszystkie prace zostały wyeksponowane na wystawie.
Środa 13.02.2019
Po śniadaniu odbyła się pogadanka na temat przestrzegania regulaminu w czasie wycieczki, oraz w czasie zwiedzania muzeum.
Najważniejszym punktem programu w tym dniu była wycieczka autokarowa do Muzeum Śląskiego w Katowicach. Dzieci zwiedziły galerię sztuki, w której zgromadzono obrazy różnych malarzy z różnych epok. Uczestnicy zwiedzili również wystawę zbiorów o tematyce sakralnej. Największe zainteresowanie wzbudziła wystawa historyczna ukazująca pracę górników w kopalni Katowice oraz warunki życia ludności śląskiej na przestrzeni historycznej. Zwieńczeniem wizyty w muzeum było zwiedzenie wystawy poświęconej historii Śląska w czasach rozbiorów i wojen. Mimo młodego wieku dzieci wykazały duże zainteresowanie oraz należyte zachowanie i dyscyplinę. Na zakończenie uczniowie zakupili tematyczne pamiątki.
Po powrocie z wycieczki i po obiedzie zorganizowano turniej sportowy na sali gimnastycznej. Po zakończeniu rywalizacji sportowych nastąpiło podsumowanie dnia.
Czwartek 14.02.2019
Po śniadaniu odbyły się warsztaty plastyczne. Uczniowie wykonywali kartki walentynkowe. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie. Po zajęciach plastycznych uczestnicy udali się do PKZ –tu na projekcję filmu: Mary Poppins powraca. Po powrocie i po spożyciu obiadu zorganizowano zajęcia profilaktyczno – plastyczne pod tytułem Szczęśliwa rodzina wolna od uzależnień.
Po zorganizowaniu wystawy prac nastąpiło podsumowanie dnia i pożegnanie uczestników.
Piątek 15.02.2019
W ostatnim dniu półkolonii po wczesnym śniadaniu uczniowie pojechali do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie gdzie uczestniczyli w spektaklu Doktor Dollitle i jego zwierzęta. Po powrocie zorganizowano gry i zabawy stolikowe. Po obiedzie nastąpiła mała zmiana w programie dnia. W zawiązku z ogłoszoną żałobą narodową uczestnicy półkolonii uczcili pamięć Pana Premiera Olszewskiego i zamiast w dyskotece uczestniczyli w II części mini turnieju sportowego. Na zakończenie dnia wręczono dyplomy uczestnika półkolonii a także dyplomy za wykonanie najciekawszych prac plastycznych i za najlepsze wyniki sportowe.
Na zakończenie turnusu uczestnicy wykonali plakat, na którym podsumowali przebieg półkolonii, wskazali najciekawsze zajęcia, pochwalili bardzo smaczne i estetyczne posiłki i przyjemną atmosferę. W opinii wszystkich uczestników: uczniów i opiekunów, półkolonie były okazją do ciekawego i aktywnego spędzenia ferii zimowych. Bezpieczne i różnorodne zajęcia zapewniły opiekunki: panie Urszula Lorek, Dominika Łętowska i Agnieszka Szopa pod kierunkiem pani Jolanty Bartochy