• Z życia świetlicy

Warsztaty dla uczniów ,,Świat Oczami Naukowców"

W świetlicy szkolnej ruszył Projekt Świat Oczami Naukowców, który jest realizowany przez Akademię WSB - Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy. Projekt dofinansowany jest z programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki przez Ministra Edukacji i Nauki. Warsztaty są całkowicie bezpłatne i będą odbywać się raz tygodniu w środy od godz. 13.00 do 14.30. Zajęcia mają formę kreatywnych zabaw z wykorzystaniem klocków lego, robotów, kart skojarzeniowych i innych ciekawych metod i  technik. Tematyka obejmuje trening kreatywności dla dzieci, wykorzystanie klocków do poznania działań projektowych, naukę planowania, myślenie projektowe aby zarządzać swoją zabawą i nauką i inne. W ramach projektu odbędzie się aż 54 h zajęć z naukowcami Akademii WSB. Niestety ilość miejsc jest ograniczona, a chętnych jest bardzo dużo.

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas II i III. W kategorii klas drugich, pierwsze miejsce zajął Julian z kl.2a, na drugim miejscu uplasowała się Maja z kl. 2a, a trzecie miejsce przypadło dwóm uczennicom z tej samej klasy: Alicji i Marice. W klasyfikacji klas trzecich, pierwsze miejsce zajęła Lena z klasy 3a, drugie Amelia z kl. 3a, a wyróżnienie otrzymała Alicja, rówież z klasy 3a. Nagrody ufundowały panie: Sabina Teresińska i Sylwia Modlibóg.

Uczymy się mediacji i rozwiązywania konfliktów

W świetlicy oraz na terenie szkoły organizowane są warsztaty dotyczące mediacji rówieśniczej -„polubownego rozwiązywania konfliktów ” .Uczniowie nabywają nowych umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych i konfliktowych. Koordynatorem mediacji rówieśniczych jest nauczyciel świetlicy pani Agata Zięba i pedagog szkolny pani Marta Brodawska.

,,Miś w moich oczach" konkurs plastyczny

Dzień kredki

Dzień życzliwości

Z okazji dnia Życzliwości i Pozdrowień uczniowie mieli okazję do własnych przemyśleń – jak istotną rolę odgrywają słowa mówione do drugiej osoby. Zrozumieli, że słowa należy „ważyć”, dla dobra wszystkich. Był zorganizowany eksperyment na  dwóch jabłkach,’’ gdzie do jednego mówili same życzliwe słowa ,a do drugiego nieżyczliwe. Po przekrojeniu jabłek ich zdumienie było wielkie. Jabłko do którego mówili same życzliwe, dobre słowa, było soczyste, białe, ładne a jabłko drugie, było szare i zepsute. Porównaliśmy to do człowieka. Uczniowie mieli okazję zrozumieć ,że jeśli człowiek będzie zwracał się do drugiego człowieka w sposób życzliwy to będzie szczęśliwszy i zdrowszy.

Dzień Czarnego Kota

Sport to zdrowie.

Bawimy się i współzawodniczymy.

Bawimy się i wypoczywamy

Procedury dotyczące pracy świetlicy od 25 maja oraz planowanych konsultacji od 1 czerwca:

♦ Apel.docx

♦ Procedura_bezpieczenstwa_dotyczaca_zapobiegania_i_przeciwdzialania_COVID_(1).docx

♦ Procedura_postepowania_na_wypadek_postepowania_na_wypadek_podejrzenia_wystapienia_objawow_choro.docx

♦ Procedura_organizacji_zajec.docx

♦ Procedura_organizacji_konsultacji.docx

Propozycje zagospodarowania czasu wolnego podczas pobytu w domu

Witajcie kochani! Zapraszamy do nas po zakończonej nauce zdalnej.

Znajdziecie tu wiele sposobów na świetną, inspirującą zabawę dla całej Rodziny. Zaproście do niej wszystkich domowników – rodziców, rodzeństwo, dziadków jeżeli z Wami mieszkają. Będą tu również porady dla Rodziców, propozycje kreatywnych zabaw plastycznych i nie tylko oraz ciekawe informacje dotyczące różnych typowych i nietypowych świąt. Zachęcamy Was do korzystania z materiałów edukacyjnych i specjalnych ścieżek uczenia się w serwisach. Portale w wersji on-line zostały przygotowane specjalnie dla Was. Wszystkie serwisy proponują fajną zabawę. To nie jest stracony czas, czy wiedzieliście, że poprzez zabawę również się uczymy? Oczywiście! Doskonalimy funkcje naszego mózgu, takie jak: pamięć, uwaga, myślenie, rozwijamy koncentrację, spostrzegawczość, refleks i wiele innych umiejętności potrzebnych nam do właściwego funkcjonowania w życiu. Pamiętajcie o zdrowym odżywianiu, robieniu przerw w nauce, wietrzeniu pokoju i wykonywaniu prostych ćwiczeń oddechowych i rozciągających.

Miłej nauki, śpiewu, zabawy, po prostu udanej rozrywki.

Możecie również skorzystać z zabaw logopedycznych. Przydadzą się każdemu, ponieważ usprawniają naszą mowę, słuch, wzrok, równowagę, poprawiają działanie wielu innych funkcji naszego mózgu. Czy wiedzieliście, że szerokie ziewanie, lub zdmuchiwanie świeczki to ćwiczenie logopedyczne?

Wszystkich uczniów uczestniczących w świetlicowych zajęciach kółek plastycznych i kółka teatralnego zapraszamy do zdalnego rozwijania zainteresowań. Znajdziecie tu instrukcję jak wykonać ciekawe prace plastyczne w domu oraz poznacie kolejne tajniki sztuki aktorskiej.

Otwórz link:  ►  Swietlica._Propozycje_zagospodarowania_czasu_wolnego_30.03-03.04.2020_(1).docx

►  Zdalna_Swietlica_06.-08.04.2020_(1).docx

►  Zdalna_Swietlica_15.-17.04.2020.docx

► Zdalna_Swietlica_20.-24.04.2020_(1).docx

► Zdalna_Swietlica_27.-30.04.2020_(1).docx

► Zdalna_Swietlica_04.-08.05.2020_(1).docx

► swietlica_11-15.05_(1).docx

► swietlica_Microsoft_Teams_materialy_do_29_maja.docx

► Zdalna_swietlica_18-22.05.docx

Zapraszamy do do rodzinnej zabawy. Wyczarujcie z jajek piękne, proste i pyszne dekoracje Świątecznego Stołu.

Wesołego Alleluja!

Godziny pracy świetlicy  7.00 - 17.00

Akcja "Owoce i mleko w szkole"

W świetlicy uczymy się, bawimy i odpoczywamy.